0216612617609120725026

تاثیر صنعت چاپ در تبلیغات

فهرست مطالب

صنعت چاپ با پیشرفت تکنولوژی رشد چشمگیری داشته و در جاهای مختلف از جمله شرکتها، ادارات، امور تبلیغاتی، مدارس، دانشگاهها و …. مورد استفاده قرار می گیرد. معنی چاپ “انتقال مطالب شامل تصاویر، اعداد، نوشته و علائم بر روی حامل فرم و انتقال آن بر روی یک سطح چاپ شونده و تکثیر آن به تعداد زیاد” است. اما امروزه اثر چاپ فقط محدود به کاغذ نیست و بر روی انواع مختلفی از مواد مانند: چرم، پارچه، نایلون، لباس، پلاستیک، فلز، شیشه و … مشاهده می شود.

ورود صنعت چاپ به ایران 

در مورد شروع چاپ سنگی روایات متعددی هست، اما روایت قوی تر این است که چاپ سنگی را اولین بار میرزا صالح شیرازی در تبریز راه اندازی کرد. چاپخانه سنگی در مدت کوتاهی در تهران، اصفهان و سپس سایر شهرهای ایران تأسیس شد و بیش از ۵۰ سال روش چاپ در ایران به صورت چاپ سنگی بود.

 

تاثیر صنعت چاپ در تبلیغات
تاثیر صنعت چاپ در تبلیغات

تبلیغات چاپی 

هر چند که  تبلیغات آنلاین در سالهای اخیر رشد داشته اما صنعت چاپ همچنان پابرجاست و از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. یکی از مزایای چاپ امکان لمس فیزیکی هست که مشتری ارتباط بهتری می تواند با محصول برقرار کند و موارد را با دقت بیشتری بررسی کند. به عنوان مثال یکی از تبلیغات چاپی “کاتالوگ” است که به مخاطب کمک می کند به اطلاعاتی در خصوص خدمات و محصول شما دسترسی داشته باشد. چاپ مواردی مانند کارت ویزیت، سربرگ، بروشور، تراکت، کاتالوگ و …. موجب درآمد بیشتر در محصولات و یا خدمات شما می شوند.

۵   دلیل برای اهمیت صنعت چاپ در تبلیغات یا بازاریابی

ممکن است هنوز اطمینان نداشته باشید که آیا سرمایه گذاری در صنعت چاپ برای شما مناسب است یا نه؟ اما براساس مجله فوربس (Forbes)، مطالب چاپی و انتشارات به مشتریان خود چشم اندازهای یک برند را ارائه می دهند که آن را نمی توان به صورت آنلاین تجربه کرد.  در ادامه ۶ دلیل را بیان می کنیم که اهمیت صنعت چاپ را بیشتر و بیشتر برایمان نمایان می کند و اینکه چرا انتشارات چاپی تاثیر ماندگاری بر بازار هدف می گذارد.

 

  1. چاپ قابل لمس است

کاتالوگ ها، پوسترها، بروشورها و انواع دیگر مواد چاپی فیزیکی هستند و می توانند ماه ها یا حتی سالها پس از دریافت در ادارات یا خانه ها بمانند.  

  1. چاپ معتبر است

مانند احساسی که با دیدن یک مجله ی مورد علاقه ی خود که روی قفسه می بینید، یک همچین احساسی (مالکیت) در مورد یک کار چاپ شده نیز وجود دارد. شما می توانید مطلب چاپ شده را در هر زمان زمین بگذارید و مجدداً خواندن آن را از سر بگیرید. یک بازاریاب این را دوست دارد که یک تکه ی چاپ شده در یک گوشه قرار بگیرد تا زمانی که دوباره برگردیم و آن را مطالعه کنیم.

  1. چاپ معرف نام تجاری (Brand) شماست

بازاریاب ها اهمیت داشتن یک نام تجاری شناخته شده را می دانند و نشریات چاپی راهی برای ایجاد نام تجاری شما هستند. با استفاده از یک طراحی زیبا و چاپ آن می توان کمک کرد تا برند تجاری شما به رسمیت شناخته شود.

  1. چاپ کمک می کند که به بازار هدفتان برسید

طراحی و قراردادن تبلیغات شرکتتان در نشریات، روزنامه ها و مجلات می تواند در رسیدن شما به مخاطب هدفتان کمک کند. با تحقیقات خاصی می توانید مارک تجاری خود را به صورت استراتژیک در مکان مناسب در زمان مناسب و در مقابل مخاطبان مناسب قرار دهید.

 

  1. مطالب چاپی زمان بیشتری مخاطب را درگیر می کنند

وب سایت ها اغلب در هر ۱۵ بازدید در ۱۵ ثانیه مرور می شوند. وقتی مشتری یا مشتری احتمالی یک مقاله چاپ شده را می خواند ، مدت زمان بیشتری درگیر می شود. به طور متوسط ، یک مصرف کننده ۴۳ دقیقه به خواندن مجله اختصاص می دهد.

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *