0216612617609120725026

چاپ تخصصی کتاب

چاپ تخصصی کتاب

فهرست مطالب

چاپ سفارشی کتاب

شما برای چاپ کتاب نیاز به یک تخصص خاص دارید. اگر فکر می کنید از علم و دانش خاصی بهره مند هستید و یا توانایی نوشتن داستان و رمان دارید، می توانید دانش و هنر خود را در قالب یک کتاب با ارزش به چاپ برسانید تا ماندگار شود. چاپ کتاب می تواند جایگاه فرد در جامعه را بالا برد. هر نویسنده برای تهیه اثر خود زمان زیادی را صرف کرد و طبیعتا این اثر از ارزش والایی برخوردار است، در انتها نیز برای به ثبت رساندن آن باید تلاش کند. پس برای این که بتوانید کتاب خود را سریع به چاپ برسانید باید نکاتی درباره مراحل، روش ها و قیمت چاپ کتاب بدانید. کتاب ها انواع مختلفی دارند، کتاب علمی، کتاب مرجع، کتاب داستان و رمان، کتاب شعر و… که جدا از ژانر کتاب تمام این ها برای چاپ یک مسیر مشخص را طی می کنند و تفاوتی بین چاپ یک کتاب تخصصی و چاپ کتاب رمان وجودندارد. شما می توانید برای اطلاع از انواع روش های

چاپ دیجیتال کتاب و دیگر خدمات چاپی همچنین بررسی شرایط و هزینه چاپ کتاب با ما تماس بگیرید. ۰۹۳۸۲۲۲۲۵۹۰۰۲۱۶۶۱۲۶۱۷۶

 

Book publishing

مراحل چاپ کتاب

مرحله اول چاپ کتاب آماده سازی محتوا است. محتوای آماده شده به انتشارات فرستاده می شود و پس از مطالعه و بررسی اثر با او قرار داد عقد می شود. سپس متن نویسنده توسط کارشناسان صفحه آرایی شده و ایرادات نگارشی و غلط های املایی آن رفع می شود و اصول نگارشی در آن رعایت می شود در ادامه جلد آن طراحی شده و یک فایل از کتاب آماده می شود. شابک، فیپا و مجوز های لازم برای آن صادر می شود. در این مرحله کتاب آماده ی چاپ می باشد و در نهایت برای لیتوگرافی و صحافی فرستاده می شود. این روند بسته به نوع کتاب چیزی حدود یک تا ۴ ماه زمان میبرد.

انواع روش های چاپ کتاب

انواع مختلفی از روش های چاپ کتاب وجود دارد که هر کدام ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند. برخی از رایج ترین روش های چاپ کتاب عبارتند از:

  1. چاپ افست: چاپ افست، یک روش چاپ است که در آن تصویر مورد نظر بر روی یک پلات فلزی منتقل می شود که به آن زینک نیز گفته می شود. و سپس مطلب مورد نظر از طریق پلات با استفاده از مرکب روی کاغذ چاپ می شود. چاپ افست، مزایای مختلفی دارد که از جمله می توان به کیفیت بالای چاپ و چاپ تصاویر با کیفیت بالا و جزئیات دقیق اشاره کرد. در چاپ افست با سرعت بالا می توان مطالب را چاپ نمود و همچنین از چاپ افست برای چاپ کتاب در تیراژ بالا استفاده می شود.
  2. چاپ دیجیتال: یک روش چاپ بدون نیاز به پلات و بدون نیاز به آماده سازی قبلی است که در آن تصویر مورد نظر مستقیماً از کامپیوتر به دستگاه چاپ منتقل می شود. چاپ دیجیتال، مزایای مختلفی دارد، از جمله:سرعت بالای چاپ، قابلیت چاپ در تیراژ محدود، انعطاف پذیری و قابلیت ویرایش در چاپ و کیفیت بالا در چاپ تصاویر و مطالب .از چاپ دیجیتال می توان برای چاپ کتب دانشگاهی، کودکان و کتاب های تخصصی استفاده نمود.
  3. چاپ لترپرس: یک روش چاپ قدیمی است که هنوز هم برای چاپ برخی از کتاب ها استفاده می شود. در این روش، تصویر مورد نظر بر روی یک سیلندر فلزی حک می شود و سپس تصاویر و مطالب توسط سیلندر با استفاده از مرکب روی کاغذ چاپ می شود. از جمله مزایای چاپ لترپرس می توان به ثبت تصاویر با کیفیت بالا، دوام و ماندگاری، چاپ جزئیات به صورت دقیق اشاره نمود. از این روش چاپ برای چاپ کتاب هایی با تیراژ کم مانند کتب نفیس، هنری و تبلیغاتی استفاده می شود.
  4. چاپ سیلک اسکرین: یک روش چاپ دستی است که برای چاپ تصاویر و طرح های ساده استفاده می شود. در این روش، یک صفحه پارچه ای یا پلاستیکی با استفاده از یک استنسیل پوشانده می شود. سپس، رنگ از طریق استنسیل بر روی کاغذ چاپ می شود. چاپ سیلک اسکرین نسبت به سایر روش های چاپ ارزان تر است. می توان از طریق آن هم طرح های ساده و هم طرح های ظریف و پیچیده را چاپ نمود. قابلیت چاپ بر روی انواع متریال مانند کاغذ، پارچه، پلاستیک و… را دارد. هم چنین برای چاپ در تیراژ پایین بروشور ها، کاتالوگ ها و کارت ویزیت مناسب است.

چاپ تخصصی کتاب

انتخاب روش چاپ کتاب

شما می توانید برای انتخاب روش چاپ کتاب، می توانید با توجه به نیاز و ملاک های خود یکی را انتخاب کنید. عواملی مانند تیراژ کتاب، هزینه و کیفیت میتواند بر تصمیم نهایی شما اثر بگذارد. به عنوان مثال چاپ افست برای چاپ کتاب در تیراژ و سرعت بالا به نسبت مقرون به صرفه تر است اما چاپ دیجیتال برای تیراژ پایین ارزان از چاپ افست می شود. چاپ لترپرس کیفیت و دوام بهتری دارد و اگر هزینه برایتان اولویت بیشتری از کیفیت دارد چاپ سیلک اسکرین میتواند انتخاب شما باشد.

عوامل موثر در هزینه چاپ کتاب

عواملی که در محاسبه ی قیمت چاپ تخصصی کتاب تاثیر دارد، شامل تعداد صفحات، رنگی و یا سیاه سفید بودن کتاب، نوع و تعداد رنگ مورد استفاده در کتاب،  نوع و گرماژ کاغذ کتاب، روش چاپ،  قطع(اندازه) کتاب، تیراژ و نوع جلد است. تمامی این موارد به نحوی  بر هزینه اصلی چاپ کتاب تاثیر خواهد گذاشت. اما شما می توانید با استفاده از راهکارهایی و صرف نظر از برخی موارد چاپ کتاب ارزان را تجربه کنید. به عنوان مثال از کاغذ های ساده، مثل کاغذ تحریر استفاده کنید و یا کتاب را به صورت سیاه سفید چاپ کنید. جلد و صحافی ساده تری انتخاب کنید تا هزینه ها به حداقل برسد.

نکات مهم در چاپ تخصصی کتاب

در چاپ کتاب تخصصی، باید نکات مهمی را رعایت کرد تا کتاب با کیفیت مطلوب و قابل قبولی چاپ شود. به عنوان مثال محتوای کتاب باید باکیفیت و آموزنده باشد. جلد کتاب باید جذاب و چشم‌نواز باشد. نوع چاپ باید با توجه به نیاز و بودجه صاحب اثر انتخاب شود. چاپخانه باید معتبر و دارای تجربه و دانش کافی باشد. ما در چاپ نوین به شما این اطمینان را می دهیم که کتاب های شما در بالا ترین کیفیت و با استفاده ار متریال مرغوب به چاپ خواهند رسید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *