0216612617609382222590

چاپ کتاب ارزان

فهرست مطالب

چاپ کتاب ارزان

چاپ کتاب ارزان فرآیند انتقال محتوای نوشته شده از نویسنده یا ناشر به فرم انتشار است. در فرآیند چاپ کتاب چهار مرحله اصلی وجود دارد : پیش چاپ، چاپ، پس از چاپ و صحافی.

مرحله پیش از چاپ اطمینان حاصل می‌کند که همه صفحات به ترتیب هستند، از جمله هرگونه تغییر یا اصلاحات لازم در طراحی.

مرحله چاپ کتاب شامل ایجاد نسخه‌های جداگانه از یک کتاب بر روی صفحات کاغذ یا وب با استفاده از چاپگرهای دیجیتال و چاپگرهای افست است. مرحله پس از چاپ، جایی است که کتاب‌های چاپ شده را برش می‌دهند تا به اندازه دلخواه شما درآیند. قسمت بیرونی هر بلوک کتاب (صفحات) در داخل به هم چسبانده می‌شود تا بخش‌هایی ایجاد شود.

این بخش‌ها «امضاهای» جداگانه‌ای را تشکیل می‌دهند که سپس دوخته می‌شوند تا در نهایت توسط یک تکه ستون فقرات دیگر به خودشان بچسبانند – همه اینها از طریق روش‌های مختلف مانند صحافی نوار چسب یا صحافی‌های دوخته شده اسمیت بسته به آنچه مورد نیاز است.

چاپ کتاب ارزان
چاپ کتاب ارزان

انواع صحافی

چندین نوع صحافی حرفه‌ای کتاب را برای پروژه شما ارائه می‌دهد. همه کتاب‌های ما با دقت و توجه متخصص چاپ و صحافی شده‌اند.

 • دوخت زین

زین دوخت ساده ترین روش صحافی است که در آن صفحات تا شده و به هم منگنه می‌شوند. این نوع صحافی برای کتاب‌های کار، کتاب بچه‌ها، تقویم‌ها و بسیاری از مجلات و کاتالوگ‌ها با تعداد صفحات کوچک‌تر استفاده می‌شود.

 • صحافی کامل (جلد نرم)

صحافی کامل روش صحافی است که برای کتاب‌های جلد نرم و جلدهای کاغذی تجاری استفاده می‌شود. صفحات تا می‌شوند، جمع می‌شوند، دوخته می‌شوند، و سپس به یک جلد چسبانده می‌شوند و یک ستون مهره مربع شکل می‌گیرند.

 • جلد گالینگور

اصطلاح فنی صحافی کتاب با جلد گالینگور است. صفحات تا می‌شوند، جمع می‌شوند و دوخته می‌شوند و با چسباندن و تا کردن یک ورق چاپ شده در اطراف ۳ تکه تخته خاکستری، یک “مورد” ساخته می‌شود. سپس صفحات با چند صفحه اضافی به نام صفحات پایانی به داخل کیس چسبانده می‌شوند و یک کتاب کامل محفظه را تشکیل می‌دهند.

قیمت چاپ کتاب ارزان

تعیین قیمت چاپ کتاب به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله تعداد صفحات، نوع صفحه آرایی، نوع کاغذ و… شما میتوانید برای اطلاع دقیق تر و راهنمایی بیشتر قیمت چاپ کتاب با کارشناسان ما در چاپ نوین تماس بگیرید. شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۱۲۶۱۷۶  ۰۹۱۲۶۷۲۶۲۶۶  ۰۲۱۶۶۹۳۸۹۴۲

 • جلد سخت صحافی

کتاب‌های تخته‌ای نوع خاصی از صحافی است که اغلب در کتاب‌های کودکان استفاده می‌شود. صفحات روی مقوای ضخیم چاپ می‌شوند و یکی یکی در قالب کتابی با ستون‌های چاپی جمع می‌شوند.

 • سیم صحافی

در صحافی سیم، صفحات بریده شده و مونتاژ می‌شوند، سوراخ‌هایی در امتداد یک طرف پانچ می‌شوند و سیم از طریق آن سوراخ‌ها بسته می‌شود. سیم صحافی کاملاً مسطح است و اغلب برای کتاب‌های آشپزی و کتاب‌های راهنما استفاده می‌شود.

 • صحافی مارپیچی

برای صحافی مارپیچی، صفحات بریده شده و مونتاژ می‌شوند، سوراخ‌هایی در امتداد یک طرف صفحات سوراخ می‌شود و یک مارپیچ پلاستیکی از طریق آن سوراخ‌ها عبور می‌کند. صحافی مارپیچی کاملاً صاف است و اغلب برای کتاب‌های آشپزی و کتاب‌های راهنما استفاده می‌شود.

انواع کاغذ برای چاپ کتاب

صفحات داخلی کتاب‌ها معمولاً روی یکی از دو نوع کاغذ چاپ می‌شوند. روکش دار و بدون روکش .

کاغذ بدون روکش

 • احساس کمی خشن تر و لمسی تر
 • معمولاً زمانی استفاده می‌شود که محتوا عمدتاً متن باشد
 • به تصاویر ظاهری صاف تر و طبیعی تر می‌دهد
 • انتخاب محبوب: بافت کتاب، سفید یا کرم.
 • وزن‌های محبوب: ۷۰ گرم و ۸۰ گرم.

کاغذ روکش دار

 • کاغذ روکش شده حس صاف تری دارد
 • دارای روکش‌های مات، ابریشمی و براق است.
 • برای کتاب‌های گرافیکی عالی است.
 • انتخاب محبوب: کاغذ ابریشم
 • وزن‌های محبوب: ۱۱۵ گرم، ۱۳۰ گرم و ۱۵۰ گرم.
چاپ کتاب ارزان
چاپ کتاب ارزان

انواع جلد کتاب

جلدهای گالینگور

 • پارچه

به طور سنتی از پارچه برای پوشش جلد کتاب صحافی شده استفاده می‌شد. به روکش‌های پارچه‌ای اغلب یک فویل مسدود کننده روی ستون و پوشش جلویی داده می‌شود. پارچه اصلی ممکن است گران باشد، اما پارچه بدلی جایگزین عالی با قیمت‌های مناسب تر است.

لمینیت کتاب

 • لمینیت براق

لمینت براق یک سطح براق است که از جلد کتاب شما محافظت کرده و آن را افزایش می‌دهد.

 • لمینیت مات

لمینیت مات یک روکش باکیفیت، صاف و کم درخشندگی می‌دهد. مات معمولاً توصیه ماست.

مقایسه انواع روش چاپ

چاپ افست برای اکثر کتاب‌های تولید شده امروزه استفاده می‌شود. وب افست برای تولید جلدهای کاغذی در بازار انبوه ، مانند نمونه‌هایی که در قفسه‌های سوپرمارکت‌ها و فرودگاه‌ها فروخته می‌شود، و برای چاپ‌های بسیار بزرگ کتاب‌های دیگر استفاده می‌شود.

چاپ کتاب افست بهترین بازتولید آثار هنری و عکاسی را ارائه می‌دهد و در مورد تعداد اندازه‌های ارائه شده برای کتاب‌ها و انواع مختلف کاغذ موجود برای چاپ، انعطاف پذیرترین است.

 • چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال به طور فزاینده‌ای در مدل توزیع چاپ بر اساس تقاضا که بسیار محبوب شده است، استفاده می‌شود. ناشران بزرگتر کتاب‌های خود را به چاپ دیجیتال منتقل می‌کنند.

سخن پایانی

برای اطلاع از قیمت چاپ کتاب با کارشناسان ما در چاپ نوین تماس بگیرید. شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۱۲۶۱۷۶  ۰۹۱۲۶۷۲۶۲۶۶  ۰۲۱۶۶۹۳۸۹۴۲

سوالات متداول

انواع صحافی کتاب چیست؟

دوخت زین یکی از انواع صحافی کتاب صحافی زین است. زین دوخت ساده ترین روش صحافی است که در آن صفحات تا شده و به هم منگنه می‌شوند. این نوع صحافی برای کتاب‌های کار، کتاب بچه‌ها، تقویم‌ها و بسیاری از مجلات و کاتالوگ‌ها با تعداد صفحات کوچک‌تر استفاده می‌شود....

انواع جلد کتاب کدام است؟

یکی از انواع جلد‌ها جلدهای گالینگور است. پارچه به طور سنتی از پارچه برای پوشش جلد کتاب صحافی شده استفاده می‌شد. به روکش‌های پارچه‌ای اغلب یک فویل مسدود کننده روی ستون و پوشش جلویی داده می‌شود. پارچه اصلی ممکن است گران باشد، اما پارچه بدلی جایگزین عالی با قیمت‌های مناسب تر است.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *