0216612617609120725026

نکات مهم چاپ کتاب

فهرست مطالب

نکات مهم چاپ کتاب

چاپ کتاب بسیار مهم است تا نسخه خطی شما به کتابی تبدیل شود که به دست خوانندگان برسد. چندین دهه پیش چاپ کاری بسیار دشوار بود. با تکنولوژی پیشرفته، اکنون انتخاب خدمات چاپ مناسب برای نیاز شما آسان تر شده است. برای یافتن چاپگر مناسب برای چاپ کتاب با کیفیت بالا، به تلاش زیاد و صرف زمان کافی نیاز دارد. می توان چندین نسخه با هزینه اسمی ایجاد کرد و زمان لازم برای چاپ کتاب کاهش می یابد. برای دانستن نکاتی که هنگام جستجوی خدمات چاپ کتاب باید در نظر بگیرید، ادامه مطلب را بخوانید.

با توجه به اینکه فروش کتاب های فیزیکی همچنان از فروش کتاب های الکترونیکی بسیار بیشتر است ، نویسندگانی که کتاب های خود را چاپ می کنند از مزیت قابل توجهی نسبت به رقبای دیجیتال خود برخوردار خواهند شد.

چه نکات مهمی را برای چاپ کتاب باید رعایت کنیم

نیازی نیست نگران چاپ کتاب خود باشید. با چند نکته مهم از چاپ نوین می توانید کتاب خود را برای چاپ حرفه ای آماده کنید و در کمترین زمان نسخه های آماده از کتاب خود را در اختیار داشته باشید.

نکات مهم چاپ کتاب
نکات مهم چاپ کتاب

نکته ۱: مطابقت کامل POD (چاپ بر اساس تقاضا) خود را پیدا کنید

چاپ بر اساس تقاضا (POD) صنعت کتاب را متحول کرده است، با فناوری دیجیتالی که چاپگرها را قادر می‌سازد تا نسخه‌های کوچک‌تری را با قیمت پایین‌تری عرضه کنند. این امر به ویژه برای ناشران جاه‌طلب که می‌توانند از چاپ با ارزش‌تر بهره ببرند، مفید بوده است.

کیفیت کتاب‌های POD به طور کلی عالی است و همیشه در حال بهبود است – بیشتر کتاب‌هایی که در فروشگاه‌ها می‌بینید به جای چاپ لیتوگرافی با استفاده از چاپ دیجیتال چاپ شده‌اند.

امروزه، می توانید طیف فزاینده ای از شرکت های آنلاین را پیدا کنید که خدمات POD را برای نویسندگان ارائه می دهند. چاپ نوین خدمات چاپ کتاب کاربرپسند را ارائه می دهند و الگوهای InDesign را برای جلدها و صفحات داخلی ارائه می دهند.

نکته ۲: از یک متخصص چاپ استفاده کنید

در حالی که خدمات POD آنلاین کم هزینه و آسان برای استفاده هستند، نویسندگانی که برای اولین بار استفاده می کنند می توانند از اطمینان خاطر و تخصص یک سرویس یک به یک بهره مند شوند. یک متخصص چاپ می تواند تجربه چاپ شخصی تری را به شما ارائه دهد، قادر به ارائه مشاوره، نمونه کاغذ و نیازهای شما را شخصاً مطرح کند.

مرکز چاپ کتاب زیادی وجود دارند که دوست دارند در مورد پروژه شما صحبت کنند و توصیه های خود را به اشتراک بگذارند. آنها همچنین می توانند به شما در مورد موجودی کاغذ مناسب مشاوره دهند و همچنین نسخه های اثبات شده (که معمولاً رایگان هستند) را برای ارزیابی در کنار آنها ارائه دهند.

متخصصین چاپ همچنین می توانند کمک فنی ارائه دهند و به شما کمک کنند تا فایل های آثار هنری خود را آماده چاپ کنید. اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید، از پرسیدن نترسید – اغلب چاپگر محله دوستانه شما از به اشتراک گذاشتن تجربیات خود خوشحال می شود و به شما کمک می کند بهترین نتیجه را برای کتاب خود بدست آورید.

برخی از چاپخانه ها خدمات چاپ کتاب ارائه نمی دهند، بنابراین مرکز چاپ کتاب یا صحافی چاپ نوین را در Google جستجو کنید و با ما تماس بگیرید:

۰۲۱۶۶۱۲۶۱۷۶ -۰۲۱۶۶۹۳۸۹۴۲- ۰۲۱۶۶۹۶۴۸۵۵

نکته ۳: از یک طراح کمک بگیرید

به یک انتشارات بزرگ و بخش‌های درون آن فکر کنید. ویراستاران، بازاریابان، طراحان و توزیع‌کنندگان همگی نقش‌های تخصصی خود را دارند. خود ناشران می توانند به سرعت خود را در تلاش برای متعادل کردن همه این نقش ها به یکباره درگیر کنند و در نتیجه کیفیت کتاب چاپی شما کاهش می یابد.

اعتراف به اینکه در برخی زمینه‌ها به کمک کمی متخصص نیاز دارید، دور از ذهن نیست – می‌تواند به شما کمک کند تا روی کارهایی تمرکز کنید که در انجام آن‌ها بهتر هستید و احساس اطمینان بیشتری می‌کنید (مثلاً نوشتن و ویرایش کتابتان!).

یک طراح گرافیک با تجربه در طراحی نشر می تواند به تبدیل ایده های شما در مورد طراحی جلد، تایپوگرافی و پالت های رنگی به واقعیت کمک کند و در عین حال نگاهی تازه و تجربه طراحی خود را به میز بیاورد.

نکات مهم چاپ کتاب
نکات مهم چاپ کتاب

نکته ۴: اندازه ای را انتخاب کنید که مناسب باشد

کتاب‌های چاپی در اندازه‌های بسیار متنوعی عرضه می‌شوند، اما هنوز اندازه‌های «استاندارد» پرکاربردی وجود دارند که به دلایل مختلفی توسط ناشران انتخاب می‌شوند. اولاً، کتاب‌هایی که تقریباً هم اندازه هستند ذخیره، حمل و نقل و چیدن در قفسه‌های کتاب در فروشگاه راحت‌تر هستند. ژانرها و دسته بندی های کتاب اغلب اندازه های دلخواه خود را دارند که توسط مخاطبان مناسب تشخیص داده می شود.

به عنوان مثال، یک کتاب جیبی کوچک مناسب برای داستان های فرودگاهی است. به خوبی در جیب پشتی جای می گیرد و چاپ و خرید آن ارزان است. جلد گالینگور که چاپ آنها گرانتر است، معمولاً بزرگتر از جلد شومیز هستند و اغلب به صورت رو به جلو در قفسه های فروشگاه نمایش داده می شوند. از اندازه بزرگ استفاده می‌شود تا خوانندگان بتوانند کتاب را به‌عنوان داستان ممتاز تشخیص دهند، و جلدهای گالینگور اغلب دارای طرح‌های جلد  چشم‌گیر هستند تا پتانسیل نمایش آن‌ها را به حداکثر برسانند.

هنگامی که نوبت به انتخاب اندازه مناسب برای کتاب خود می رسد، انجام تحقیقات شما سودمند است. نمونه‌هایی از کتاب‌های دیگر را که از نظر دسته‌بندی (داستانی یا غیرداستانی) و ژانر (هیجان‌انگیز، بیوگرافی ورزشی و غیره) شبیه کتاب شما هستند، دنبال کنید به احتمال زیاد کتاب انتخابی شما با یکی از تعداد محدودی از اندازه های استاندارد مطابقت دارد

اگر از سرویس POD یا چاپگر استفاده می‌کنید، آنها همچنین می‌توانند به شما کمک کنند تا اندازه مناسب را پیدا کنید، زیرا بسیاری از سایت‌ها اندازه‌های پرکاربرد مانند Digest یا Trade را در ابتدای فرآیند توصیه می‌کنند.

نکته ۵: صفحات داخلی را قبل از طراحی جلد خود تایپ کنید

طراحی جلد مناسب برای کتاب شما یکی از هیجان انگیزترین بخش های انتشارات است، اما در حالی که ممکن است سرشار از ایده های خلاقانه باشید، همیشه بهتر است ابتدا با طراحی صفحات داخلی شروع کنید. چرا؟ تعداد صفحات داخل کتاب شما پهنای ستون فقرات را تعیین می کند و تا زمانی که کتاب تایپ نشده باشد بعید است که تعداد صفحات نهایی را بدانید.

در حالی که این شما را از فکر کردن به ایده‌هایی برای جلدتان باز نمی‌دارد، دانستن اینکه آیا با ستون فقرات پهن یا باریک طراحی می‌کنید، مفید است که می‌تواند بر احساس طراحی جلد تأثیر بگذارد. همچنین باید قبل از نهایی کردن اثر هنری جلد خود، عرض دقیق ستون فقرات را بدانید ( نکته ۸ زیر را مطالعه کنید).

دلیل دیگری برای تایپ کردن صفحات داخلی در ابتدا؟ حروفچینی صفحات می تواند به طور شگفت انگیزی وقت گیر باشد (به همین دلیل است که دانستن یک طراح یا حروفچین حرفه ای همیشه مفید است). برای تصمیم‌گیری در مورد فونت‌ها، اندازه نوع ، پهنای حاشیه، و همچنین فصل‌ها و بخش‌بندی، به زمان نیاز دارید.

هنگامی که صفحات داخلی شما آماده شد، باید به ویرایشگر نیز رجوع کنید تا صفحات تایپ شده را بخوانید و به دنبال هر گونه اشتباه در املا، شماره فصل و صفحه یا هر نمونه از قلم افتاده ای از متن ایتالیک یا پررنگ باشید.

نکته ۶: گزینه های جلد خود را بررسی کنید

هنگامی که صفحات داخلی خود را تایپ کردید و آماده کردید، می توانید به فکر جمع آوری طرح جلد برای کتاب خود باشید. ممکن است یک ایده قوی از یک مفهوم در ذهن داشته باشید، یا شاید با تعدادی ایده مختلف دست و پنجه نرم کنید. به الهام نیاز دارید؟ چاپ نوین می تواند با کارشناسان خود شما را راهنمایی نمایند جهت مشاوره با ما تماس بگیرید.  ۰۲۱۶۶۱۲۶۱۷۶ -۰۲۱۶۶۹۳۸۹۴۲- ۰۲۱۶۶۹۶۴۸۵۵

اگر طراحی نقطه قوت شما نیست، یک طراح گرافیک یا طراح جلد کتاب متخصص می تواند به شما کمک کند تا به ایده های خود فکر کنید، و همچنین رویکردی حرفه ای به تایپوگرافی، انتخاب تصویر و پالت جلد شما ارائه دهد.

فرمت جلد شما، یعنی جلد نرم (جلد شومیز) یا جلد سخت  ، ظاهر و احساس کلی طرح را نشان می دهد، بنابراین در مورد ظاهر ایده آلی که می خواهید به آن دست پیدا کنید به دقت فکر کنید و ارزیابی کنید که آیا جلد نرم است یا خیر. یا فرمت جلد گالینگور تناسب بهتری ایجاد می کند.

چاپ شومیز ارزان‌تر است و می‌تواند به همان اندازه شیک باشد، اما طراحی جلد باید منگنه‌تر و پررنگ‌تر باشد تا توجه را به خود جلب کند. طراحی ستون مهره های شومیز می تواند به طرز شگفت انگیزی مهم باشد، زیرا این ستون ها اغلب به سمت بیرون در قفسه های فروشگاه انباشته می شوند، بنابراین در نظر بگیرید که چگونه می توانید رنگ، نوع یا گرافیک را در این قسمت کوچک به حداکثر برسانید.

در حالی که چاپ جلدهای گالینگور گران‌تر است و به‌طور سنتی آن‌ها را فراتر از بودجه بسیاری از ناشران خود قرار می‌دهد، خدمات POD بیشتری اکنون این انواع جلد را با قیمت پایین‌تری برای هر واحد ارائه می‌کنند. به خاطر داشته باشید که اگر یک لایه جداگانه را انتخاب کنید، که دور کل پوشش می‌پیچد و شامل فلپ‌هایی می‌شود که در داخل قاب جلویی و پشتی قرار می‌گیرند، هزینه می‌تواند بیشتر افزایش یابد. با این حال، برخی از نویسندگانی که خود منتشر کرده‌اند، ارزیابی می‌کنند که تاثیر بصری یک جلد گالینگور مجلل ارزش هزینه‌های اضافی را دارد.

نکات مهم چاپ کتاب
نکات مهم چاپ کتاب

نکته ۷: نمونه کاغذ بخواهید

نکته مهم چاپ کتاب :مهم است که حداقل ایده ای در مورد نوع کاغذی که می خواهید در کتاب چاپی خود استفاده کنید، داشته باشید.

دو نکته کلیدی که باید بدانید این است که موجودی کاغذ در وزن های مختلف (اندازه گیری شده در GSM ، گرم بر متر مربع) موجود است و می تواند روکش یا بدون پوشش باشد.

وزن کاغذ بر حس و حال صفحات کتاب شما تأثیر می گذارد (هر چیزی که خیلی نازک باشد ارزان و سست خواهد شد). کاغذ بدون روکش روکش طبیعی تری دارد، در حالی که روکش ها در انواع روکش ها مانند لمینت مات و براق، نیمه براق یا مرواریدی عرضه می شوند. کاغذهای روکش دار و سنگین تر معمولاً برای چاپ جلدها و پوشش گرد و غبار استفاده می شوند، و در حالی که روکش های براق می توانند رنگ ها را واضح تر و زنده تر نشان دهند، پوشش های مات می توانند حس مدرن تری به جلدها بدهند.

با انتخاب زیاد کاغذ، تصمیم گیری بدون دیدن و لمس نمونه ها تقریبا غیرممکن است. ارائه دهنده چاپ شما خوشحال خواهد شد که نمونه های کاغذی را در صورت درخواست ارائه دهد … بنابراین در پرسیدن دریغ نکنید.

نکته ۸: از مرکز چاپ عرض ستون فقرات (استاندارد) را بخواهید

تعداد زیادی حسابگر ستون فقرات به صورت آنلاین موجود است که تعداد صفحات و وزن تقریبی کاغذ صفحات داخلی شما را برای ایجاد عرض ستون فقرات در نظر می گیرند. در حالی که اینها برای ارائه یک ایده تقریبی از عرض ستون فقرات کتاب شما مفید هستند، نباید برای محاسبه نهایی شما استفاده شوند.

هنگامی که صفحات داخلی خود را تایپ کردید و در مورد موجودی کاغذی که برای چاپ استفاده می کنید تصمیم گرفتید، از چاپگر خود بخواهید که عرض ستون مناسب را در اختیار شما قرار دهد. چاپگر همیشه بهتر می داند.

اکنون می‌توانید اثر هنری روی جلد خود را با عرض مناسب تنظیم کنید و مطمئن باشید که پس از چاپ هیچ مشکل غیرمنتظره‌ای وجود نخواهد داشت.

نکته ۹: مقدار و هزینه هر واحد را در نظر بگیرید

ما قبلاً به این واقعیت اشاره کرده‌ایم که خدمات POD (چاپ بر اساس تقاضا) به طور فزاینده‌ای ارزش و کیفیت بالایی را برای ناشران خود ارائه می‌دهند، اما حتی سایت‌های POD آنلاین معمولاً هزینه‌های ارزان‌تری برای هر واحد برای چاپ‌های بزرگ‌تر ارائه می‌دهند.

چاپگرها معمولاً سفارشات انبوه را ترجیح می دهند زیرا این بدان معناست که آنها می توانند برای نسخه های بیشتر هزینه کنند اما هنوز هم فقط یک چاپ چاپ میکنند. بنابراین اگر فکر می‌کنید می‌توانید چند نسخه دیگر را چاپ کنید تا در کل صرفه‌جویی بیشتری داشته باشید، ارزش آن را دارد که از چاپگر خود در مورد سطوح کمیت آنها بپرسید.

 

نکات مهم چاپ کتاب
نکات مهم چاپ کتاب

نکته ۱۰: درخواست یک نسخه کتاب

شما فایل‌های PDF را برای صفحات داخلی و جلد خود بررسی کرده‌اید (چند بار بررسی کرده‌اید)، فایل‌ها را به چاپگر ارسال کرده‌اید و برای چاپ نهایی این کتاب احساس آمادگی می‌کنید!

هیچ چیز ناامیدکننده‌تر از دریافت یک جعبه کتاب نیست که یک اشتباه املایی آشکار در آن وجود دارد یا رنگ روی جلد درست به نظر نمی‌رسد.

همیشه، همیشه، همیشه یک نسخه برای کتاب قبل از چاپ انبوه درخواست کنید. این نسخه پیش از چاپ معمولاً به صورت رایگان ارائه می شود، و از این طریق می توانید کیفیت فنی چاپ را ارزیابی کنید و همچنین هرگونه اشتباه تایپی که ممکن است نادیده گرفته شده باشید را شناسایی کنید.

اگر چیزی در ابتدا درست نیست، از درخواست نسخه چاپی دوم نترسید. این کتاب شماست، نتیجه ماهها، اگر نگوییم سالها، تلاش سخت. هنگامی که از نسخه نهایی کاملاً راضی شدید، آن را امضا کنید و به چاپگر اجازه دهید.

ما تلاش کردیم تا اطلاعات و نکات مهم چاپ کتاب را در اختیار شما قرار دهیم برای راهنمایی و مشاوره برای خدمات چاپی خود و همچنین استعلام قیمت چاپ کتاب می توانید با ما تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۱۲۶۱۷۶ -۰۲۱۶۶۹۳۸۹۴۲- ۰۲۱۶۶۹۶۴۸۵۵

سوالات متداول

مرکز چاپ نوین کجاست؟

میدان انقلاب، ابتدای کارگر جنوبی، کوچه رشتچی، پلاک ۸ ۰۲۱۶۶۱۲۶۱۷۶ ۰۲۱۶۶۹۳۸۹۴۲ ۰۲۱۶۶۹۶۴۸۵۵

چطور برای چاپ کتاب تیتراژ بالا سفارش بدم؟

شما میتونید از طریق شماره های زیر تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۱۲۶۱۷۶ ۰۲۱۶۶۹۳۸۹۴۲ ۰۲۱۶۶۹۶۴۸۵۵ یا از طریق سایت هم میتوانید سفارش خودتون رو ثبت کنید

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *