0216612617609120725026

صحافی پایان نامه

صحافی پایان نامه

فهرست مطالب

صحافی پایان نامه چیست؟

صحافی پایان نامه شامل چسباندن صفحات فیزیکی پایان نامه به یکدیگر برای تولید یک سند قابل ارائه است. به همان اندازه که ساده به نظر می رسد، چیزهای زیادی برای درست کردن وجود دارد، و صحافی پایان نامه در ایجاد تصور خوب از کار شما مهم است.

صحافی پایان نامه چیست؟ انواع صحافی پایان نامه چیست؟

اتصال مارپیچی/مارپیچ/سیمی

اتصال مارپیچی (همچنین به عنوان اتصال مارپیچ شناخته می شود) و اتصال سیمی برای پایان نامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار رایج است. این گزینه‌ها ظاهری حرفه‌ای می‌دهند و به صفحات اجازه می‌دهند ۳۶۰ درجه بچرخند و خواندن را آسان می‌کنند. اتصال مارپیچی از سیم پیچ پلاستیکی استفاده می کند، در حالی که اتصال سیمی از سیم فلزی استفاده می کند.

صحافی Fastback

صحافی فست بک (همچنین به آن صحافی پشتی نرم نیز گفته می شود) از چسب برای نگه داشتن صفحات پایان نامه شما در کنار هم استفاده می کند. این انتخاب چندان رایجی برای صحافی پایان نامه نیست زیرا برای کارشناسی و کارشناسی ارشد رسمی است و شاید برای پایان نامه های دکترا به اندازه کافی رسمی نباشد. صحافی Fastback همچنین با خطر از دست دادن چسب در طول زمان و در نتیجه افتادن صفحات همراه است.

اتصال حرارتی

صحافی حرارتی چندان رایج نیست اما می توان از آن برای پایان نامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد استفاده کرد. این نوع صحافی دائمی است (بنابراین صفحات را نمی توان به راحتی اضافه/حذف کرد) اما عموماً ارزان است. یکی دیگر از معایب صحافی های حرارتی این است که صفحات را نمی توان ۳۶۰ درجه باز کرد (مانند صحافی سریع).

صحافی شانه پلاستیکی

صحافی شانه شامل سوراخ کردن کنار صفحه و صحافی با یک نوار شانه پلاستیکی است. این گزینه صحافی برای پایان نامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز مناسب است. این یک گزینه ارزان است، اما گاهی اوقات با گیر کردن صفحات روی شانه پلاستیکی، پیمایش دشوار می شود. یکی از مزایای اتصال شانه پلاستیکی این است که اضافه کردن و حذف صفحات آسان است.

صحافی شومیز

صحافی با جلد شومیز به نسخه خطی شما ظاهر یک کتاب می دهد و با گزینه های شخصی سازی مانند صفحه جلد عنوان، ستون فقرات و پشت ارائه می شود. این ظاهری بسیار حرفه ای می دهد، بسیار رسمی برای پایان نامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد، اما ایده آل برای پایان نامه دکترا.

صحافی جلد سخت

صحافی جلد سخت دوباره ظاهری شبیه به کتاب می دهد، اما گران است و معمولاً فقط برای پایان نامه های دکترا محفوظ است. صحافی گالینگور

علاوه بر عنوان سفارشی، ستون فقرات و پشت، طیف وسیعی از مواد و گزینه های رنگی برای صحافی با جلد سخت وجود دارد، به عنوان مثال حروف طلایی که ممکن است در کتاب های دانشگاهی دیده باشید.

 

از چه اندازه کاغذی باید استفاده کنم؟

اکثر دانشگاه ها دستورالعمل های بسیار واضحی را در مورد اندازه کاغذ ارائه می دهند، اغلب A4. با این حال، برخی از صفحات مانند نقشه های فنی یا نقشه ها ممکن است به بهترین شکل در A3 نشان داده شوند. در این موارد صفحات “تا کردن” یک گزینه هستند اما باید توسط دستورالعمل های دانشگاه شما تایید شوند.

گزینه های چاپ:

هنگام تصمیم گیری برای چاپ تک یا دو رو، دستورالعمل های دانشگاه خود را بررسی کنید. در صورت چاپ دو طرفه، مراقب باشید که برخی از صفحات نباید پشت سر هم چاپ شوند. به عنوان مثال، فصل‌های جدید باید از صفحه سمت راست شروع شوند (یک گسترش دوگانه) بنابراین ممکن است به صفحات خالی نیاز باشد.

چه کیفیت کاغذی مناسب است؟

ضخامت کاغذ بر حسب گرم بر متر مربع (gsm) اندازه گیری می شود. اگرچه هیچ ضخامت کاغذ ایده آلی وجود ندارد، اما خیلی نازک است و در نتیجه پایان نامه خود را به خطر می اندازد که کیفیت پایینی داشته باشد. بیش از حد بالا است و شما به خطر می اندازید که صفحات پایان نامه خود را مانند مقوا احساس کنید و دوباره به کیفیت پایین اشاره کنید.

در چاپ پایان نامه چه مسائلی را باید رعایت کنم؟

برخی از سوالاتی که در هنگام چاپ مقاله در ذهن دانش آموزان وجود دارد عبارتند از:

  • آیا چاپ رنگی دارم یا فقط سیاه و سفید؟
  • کدام نوع کاغذ مناسب است
  • بهترین معامله را از کجا بگیرم تا بتوانم با قیمت مناسب چاپ کنم؟
  • ما دستورالعمل هایی را در مورد چاپ پایان نامه جمع آوری کرده ایم تا کار را برای شما آسان تر کنیم.

هنگام صحافی پایان نامه خود باید مراقب چه مسائلی باشید؟

اکثر دانش‌آموزان فقط به «چگونگی» صحافی فکر می‌کنند زیرا بهترین نوع صحافی را برای پایان‌نامه نمی‌دانند. انتخاب شما بستگی به نوع پایان نامه دارد. مقاله ای که به تحقیق و کار گسترده نیاز دارد، مانند مقاله تحقیقاتی ممکن است به صحافی بهتری نسبت به مقاله ترم معمولی شما نیاز داشته باشد که فقط کسری از زمان را می گیرد.

وزن این کاغذها نیز متفاوت است. مقاله ترم شما فقط درصد کمی از نمره نهایی شما را به حساب می آورد، جایی که پایان نامه شما، اعم از کارشناسی ارشد، کارشناسی یا مقاله تحقیقاتی درصد بالاتری را به خود اختصاص می دهد.

به خاطر داشته باشید: چاپ و صحافی پایان نامه شما بسیار مهم است. با انتخاب چاپ نوین  پایان نامه خود را ارزشمند و منحصر به فرد کنید.

اساساً، انتخاب صحافی برای استفاده بستگی به نوع مقاله دانشگاهی دارد که می‌خواهید ارسال کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *