0216612617609120725026

انواع بروشور

انواع بروشور

فهرست مطالب

.یکی از روش‌ها برای تبلیغات کسب و کار، تبلیغات از طریق بروشورها است، که این روش امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، انواع بروشور و تنوع و گستردگی آن‌ها اثرات متفاوتی در کسب و کار خواهد داشت، همچنین بسیاری از برندها جهت انجام تبلیغات برای محصول و خدمات خود از بروشورها استفاده می‌کنند.

هدف اصلی استفاده از بروشور را می‌توان رسیدن به فروش در نظر گرفت، به همین دلیل باید طراحی بروشور جذاب و گیرا باشد تا اصالت آن کسب و کار را نشان دهد.

 کاربردهای انواع بروشور

بروشورهای معرفی یا تبلیغاتی (Introduction Brochures)

بسیاری از مردم معتقدند که تنها هدف تولید بروشورها جهت معرفی شرکت یا محصول است. اما این تنها هدف بروشورها نبوده زیرا بروشور ها می‌توانند اطلاعات مهمی را درباره هر محصول در اختیار شما قرار دهند و به اطلاعات عمومی شما اضافه کنند. همچنین بروشورهای تبلیغاتی می‌توانند اطلاعات مهمی درباره هر شرکت در اختیار شما قرار دهند که ارائه این اطلاعات یک روش تعاملی و سازماندهی شده  برای آشنایی با برند آن شرکت است. چاپ بروشور

در نمایشگاه ها و رویدادهای تجاری بروشورهای تبلیغاتی را می‌توان پخش کرد یا در اختیار مشتریان قرار داد همچنین می‌توان این بروشور ها را به مخاطبان هدف خود برای کمک به افزایش فروش در برند خود ارسال کرد.

بروشورهای اطلاعاتی (Information Brochures)

از بروشورهای اطلاعاتی با توجه به محتوایی که در آنها قرار داده می‌شوند می‌توان جهت بروشورهای معرفی از آنها استفاده کرد، از این بروشورها جهت نشان دادن اطلاعات دقیق در مورد فعالیت‌، محصول و خدمات شرکت استفاده می‌کنند.

همچنین می‌توان از بروشورها به عنوان یک کتابچه راهنمای آموزشی‌، اسناد برای ارائه در طول جلسه، گزارش‌های مشتریان یا برنامه ها و رویدادهای خاص از آنها استفاده کرد.

بروشورهایی با کاربری نقشه (Map Brochures)

در سازمان هایی مانند فرودگاه‌ها، موزه ها، از این نوع بروشور استفاده می‌کنند و بروشورهای که بر روی آنها نقشه وجود دارد را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

هدف بروشورهای دارای نقشه، آسان کردن مسیریابی و ارائه اطلاعات مهم درباره مکان ها است، همچنین استفاده از آنها نیز آسان می‌باشد.

بروشورهایی با کاربری منو (Menu Brochures)

امروزه غذاهای بیرون‌بر در جامعه بسیار محبوب بوده و طرفداران خود را دارد به همین دلیل مهم است که منویی کاربردی در اختیار مشتریان قرار بگیرد. این منوها جهت حمل آسان به راحتی تا شده و به راحتی بر روی درب یخچال یا هر جا که قصد چسباندن آن را داشته باشید به راحتی نصب می‌شود. در این منوها اطلاعات درباره غذا و اطلاعات تماس آن رستوران را در خود جای داده و این به مشتریان کمک می‌کنند که به راحتی غذای مد نظر خود را سفارش دهند.

انواع تا در بروشور

بیشترین و محبوب ترین نوع از بروشورها، بروشورهای سه لتی هستند، اما انواع مختلفی از بروشورها با انواع تای مختلف وجود دارد که هر شرکت با توجه به محصول خود از آنها استفاده می‌کند در ادامه به بررسی انواع مدل تا در بروشورها می‌پردازیم.

  1. بروشور دو لت (Half-fold | Bi-Fold Brochure)

یکی دیگر از رایج ترین و ساده ترین نوع از بروشورها را می‌توان بروشورهای دو لتی دانست همان‌طور که نام این بروشورها را شنیدید دانستید که این بروشورها یک تا و دو صفحه‌ی اندازه هم دارد که در نتیجه ۴ لت ایجاد کرده، این بروشورها دارای فضای کافی برای متن‌های طولانی و تصاویر بزرگ است به همین علت از آنها بیشتر برای مقایسه محصول، منوی تجاری و یا در طراحی نقشه از آنها استفاده می‌کنند.

  1. بروشور سه لت (Tri-Fold Brochure) یکی از انواع بروشور

یکی از گزینه های پرطرفدار در بین بروشورها، بروشورهای سه لتی است. زیرا این بروشورها جهت برجسته کردن محصولات و خدمات و برای تبلیغ نام تجاری بهترین کاربرد را دارد، همچنین بیشتر در کمپین‌های بازاریابی از این مدل استفاده می‌کنند.

بروشورهای سه لتی به وسیله دو تا، سه لت دو طرفه ایجاد کرده که در نهایت یک بروشور ۶ صفحه ای برای طراحی را در اختیار ما قرار می‌دهد. همچنین این مدل بروشور ها فضای کمی را اشغال کرده و به راحتی می‌توان آن را به همراه خود در هر جا که نیاز باشد استفاده کرد.

  1. بروشور دروازه‌ای (Gate Fold Brochure)

بروشورهای دروازه‌ای برای شرکت هایی که به دنبال یک صفحه بزرگ برای بروشورهای خود هستند انتخاب مناسبی است. این بروشورها برای شرکت‌های تجاری که قصد نشان دادن تصاویر بزرگ را دارند بسیار مناسب بوده مانند شرکت‌های معماری، شرکت های محوطه سازی و غیره.

در این مدل از بروشورها هنگام باز و بسته کردن سمت چپ و راست به سمت داخل تا شده و در وسط به یکدیگر می‌رسند، این مدل از باز و بسته شدن باعث می‌شود در لت وسط، ظاهری بدون درز ایجاد کند که این مورد ممکن است توجه خوانندگان را به خود جلب کند.

  1. بروشور تای فرانسوی (French Fold Brochure)

یکی دیگر از بروشورهایی که فضای وسیعی را در اختیار طراح قرار می‌دهد بروشور تای فرانسوی است که از این بروشور بیشتر در پوسترهای اینفوگرافیکی‌ها، نقشه‌ها و مطالب با طرح‌های گرافیکی بزرگ کاربرد دارد.

بروشور تای فرانسوی دارای چهار لت بوده، و در این نوع بروشورها کاغذ از وسط تا شده و سپس به صورت عمودی بر تای اول به نصف دیگر تای دوم تا می‌شود.

  1. بروشور آکاردئونی (Accordion Fold Brochure) یکی از انواع بروشور

بروشورهای آکاردئونی همانطور که از نامش پیداست، شبیه به ساز آکاردئون باز و بسته شده، و در این بروشورها تاهای میانی که به صورت متناوب باز و بسته می‌شوند شبیه به بخش میانی ساز است. در این بروشورها یک سری تای موازی برای ایجاد کردن چند لت با اندازه‌ی یکسان زده می‌شود. همچنین به علت اینکه هر لت در جهت مخالف لت قبلی قرار دارد به راحتی باز و بسته می‌شود.

مدل تای آکاردئونی یک انتخاب عالی برای بروشورهای چند صفحه‌ای بوده و علاوه بر اینکه ظاهری متفاوت به بروشور می‌دهد مقرون به صرفه‌تر از تولید یک کتابچه‌‌ی چند صفحه‌ای است‌.

  1. بروشور دوبل موازی (Double Parallel Fold Brochure)

در بروشورهای دوبل موازی روش تا کردن بسیار ساده بوده و فضای کافی جهت تقسیم اطلاعات مهم در اختیار طراح قرار می‌دهد، به همین علت برای نقشه و طرح های تبلیغاتی بزرگ بسیار مناسب است.

در این نوع تا کردن ابتدا برگه را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و سپس همان دو قسمت را مجدد به دو قسمت دیگر تقسیم کنید که با این روش یک بروشور چهار لت ایجاد می‌شود. این روش تا کردن باعث شده که این بروشورها در یک پاکت کوچک هم جا داده شوند.

  1. بروشور زیگزاگی (Z-Fold Brochure) یکی از انواع بروشور

بروشورهای زیگزاگی از دوتای موازی برخوردار است که این دو تا در جهت مخالف یکدیگر قرار داشته و شکلی شبیه به حرف z دارد که این تاها شش لت با اندازه‌ی یکسان (سه لت در هر طرف)ایجاد می‌کنند.

بسیاری از مردم این مدل بروشور را با بروشور سه لت اشتباه می‌گیرند. اما این بروشور شش لت داشته و هر لت دارای اندازه‌ی یکسان می‌باشد، و در اصل تفاوت در نحوه تا زدن این بروشور با بروشورهای سه لت است. همچنین در بروشور سه لت صفحه مرکزی در پشت قرار داشته در صورتی که در بروشور زیگزاگی صفحه مرکزی در داخل قرار می‌گیرد.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی انواع بروشور پرداختیم و اهمیت بروشورها را در تبلیغات برای برند ها و شرکت‌ها برای شما بیان کردیم. همچنین انواع تا در بروشورها را شرح دادیم. امیدوارم توانسته باشیم در جهت پیدا کردن بروشور مورد نظرتان جهت کسب و کارتان به شما کمک کرده باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *