0216612617609120725026

انتشارات معتبر چاپ کتاب

فهرست مطالب

انتشارات معتبر چاپ کتاب تاریخ معاصر چاپ کتاب به دوران حکومت محمدرضا پهلوی بر می گردد. در این دوره دستگاه چاپ افست به جای چاپ سنگی و سربی مورد استفاده قرار گرفت. و کتاب های خطی و جلد های چرمی از بازار خارج شدند.

انتشارات چاپ کتاب

ناشر به فرد، گروه یا سازمانی می گویند که با بهره گیری از امکانات، اقدامات فنی و تخصصی، وظایفی مانند سفارش آثار جدید، انتخاب بهترین کتاب و نویسندگان، سفارش کتاب به نویسنده انتخابی، تعیین سیاست، برنامه و مراحل تولید فرهنگی، فنی، هنری و چاپی، توزیع، تبلیغ، عرضه و فروش اثر چاپ شده و در نهایت تامین هزینه های لازم و مدیریت همه هماهنگی ها را انجام می دهد.

مرکز چاپ نوین بهترین خدمات چاپ کتاب را با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت به شما عزیزان ارائه می کند. این مرکز در اسرع وقت و با کمترین زمان و هزینه، خدمات چاپی شما را به انجام می رساند. جهت انجام امور چاپی و اطلاع از وضعیت قیمت ها با کارشناسان چاپ نوین تماس بگیرید. 02166938942

انواع چاپ کتاب

با چاپ کتاب می توان علوم و ارتباطات را توسعه و گسترش داد و مفاهیم را بهتر و راحت تر منتقل کرد. انواع چاپ کتاب به روش ها و شیوه هایی گفته می شود که برای چاپ کردن کتاب ها با موضوعات مختلف اجرا می شود.

چاپ کتاب دارای انواع و روش های مختلفی است. که در ادامه به مهم ترین آن ها مانند چاپ افست، چاپ فلکسو، چاپ هلیوگراور، چاپ سیلک اسکرین و چاپ دیجیتال اشاره می کنیم. چاپ افست معمولا برای انتشارات و تبلیغات استفاده می شود. برای بسته بندی ها از چاپ فلکسو و چاپ هلیوگراور استفاده می کنند. چاپ سیلک اسکرین برای تبلیغات چاپ های تفکیکی کاربرد دارد. و چاپ دیجیتال برای همه مصارف از جمله اداری و تبلیغاتی در تیراژ پایین به کار می رود.

مراحل چاپ کتاب  

مرحله اول تهیه محتوای کتاب است. در این مرحله نویسنده محتوای کتاب خود را به صورت دست نوشته یا تایپی به ناشر تحویل می دهد. مرحله دوم صفحه آرایی و آماده سازی اولیه کتاب می باشد. در این مرحله نویسنده از ویراستار کمک می گیرد تا اشتباهات تایپی، املایی و نگارشی را رفع کند و در آخر فایل نهایی کتاب بدون هیچ گونه اشتباهات علمی و نگارشی آماده می شود.

مرحله سوم کسب شابک یا ISBN است. شابک به معنی شماره استاندارد بین المللی کتاب می باشد. در این مرحله یک کد 10 تا 13 رقمی به کتاب اختصاص می دهند. در ایران، ناشر شابک های دریافتی از خانه کتاب را به کتاب ها می دهد. و پس از پر کردن فرم ها آن را به خانه کتاب می فرستد.

مرحله چهارم دریافت فیپا است. در این مرحله فهرست نویسی پشت صفحه عنوان انجام می شود. این کار را اداره کل پردازش و سازماندهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی انجام می دهد. و به این ترتیب ناشر مربوطه درخواست فهرست نویسی را به سازمان ارسال می کند و تقریبا پس از 7 تا 10 روز آن را دریافت می کند.

مرحله پنجم اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این مرحله از یک هفته تا 4 ماه طول می کشد. زمان صدور مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد به موضوع کتاب بستگی دارد و ممکن است نویسنده مجبور شود مواردی را اصلاح یا حذف کند.

مرحله ششم چاپ و صحافی است. پس از طی شدن همه مراحل بالا به چاپ و صحافی می رسیم. چاپ افست را برای تیراژ بیشتر از 1000 استفاده می کنیم و برای باقی کتاب ها چاپ دیجیتال را به کار می بریم. بعد از آن صحافی است که به سرعت و توسط ناشر انجام می گیرد.

 

انتشارات معتبر چاپ کتاب
انتشارات معتبر چاپ

انواع نشر کتاب

نشر به تقاضا یکی از انواع نشر کتاب است که به همان اندازه که مشتری تقاضا کرده، به همان میزان کتاب ها چاپ می شوند و از چاپ اضافی آن ها جلوگیری می شود. و نشر دولتی ناشری است که تشکیلات آن متعلق و وابسته به دولت می باشد. نشر رومیزی پس از روی کار آمدن کامپیوتر رواج یافت. که در آن فرآیند حروف چینی و صفحه بندی، توسط برنامه های گرافیکی انجام می گیرد. در نشر مرجع، تنها کتاب های مرجع را چاپ می کنند. به نشری که چند انتشاراتی با هم همکاری کرده تا یک کتاب را چاپ کنند، نشر مشترک گفته می شود. نشر الکترونیکی با پیشرفت تکنولوژی رواج پیدا کرده است. در این نوع از نشر نیازی به چاپ فیزیکی کتاب نیست و در فضای وب و کتاب فروشی های الکترونیک منتشر می شوند.

مرحله هفتم ارسال کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعلام وصول است. در مرحله نهایی 10 نسخه از کتاب را به وزارت فرهنگ و ارشاد ارسال کرده و اعلام وصول را دریافت می کنیم.

  ویژگی انتشارات قابل اعتماد

  • دارای اخلاق خوب و رعایت احترام با نویسنده
  • تعهد انتشاراتی با نویسنده
  • کیفیت بالا در چاپ کتاب ها
  • پایبندی و رعایت قوانین نشر
  • انجام کار های انتشار در کمترین زمان ممکن
  • رعایت انصاف در هزینه های نشر

 

انتشارات معتبر چاپ کتاب
انتشارات معتبر چاپ کتاب

سخن پایانی

چاپ کتاب دارای چندین مرحله می باشد که انتشاراتی ها با طی کردن این مراحل، در نهایت به چاپ کتاب و صحافی می رسند. نشر کتاب دارای انواع مختلفی می باشد که با توجه به شرایط و نوع کتاب انتخاب می گردد. یک مرکز انتشارات معتبر چاپ کتاب دارای ویژگی هایی مانند اخلاق خوب و راعایت احترام، تعهد در کار، پایبندی به قوانین نشر، انجام کار با کمترین زمان و هزینه می باشد. مرکز چاپ نوین، با کیفیت ترین خدمات چاپی را ارائه می کند و کار را در کمترین زمان ممکن و مناسب ترین قیمت تحویل می دهد. جهت اطلاع از هزینه ها با کارشناسان چاپ نوین تماس بگیرید. 0216693894

سوالات متداول

با چه هزینه ای می توان کتاب چاپ کرد؟

کجا می توان خدمات مربوط به چاپ کتاب را انجام داد؟

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *